REDDOT WINNER 2020

When functionality and great Czech design meet. Professional VR headset XTAL wins the prestigious Red Dot Award for outstanding design quality.


Meet us at


By filling out and submitting the form, you consent to the necessary processing of your personal information in order to resolve your enclosed request in accordance with our Personal Data Processing Policy.

VR pro tebe – zážitek z virtuální reality dostupný každému z pohodlí domova

Adrop.cz, jeden z nejúspěšnějších česko-slovenských portálů na zážitky uvádí na trh ve spolupráci s Vrgineers a Quanti zařízení, které umožňuje zažít virtuální realitu v každé domácnosti.

Dlouhodobě jsme chtěli umožnit více lidem vyzkoušet si virtuální realitu, ale s XTAL headsetem, který je určený pro profesionály a pro práci, to bohužel nešlo. Proto jsme byli rádi, když nás oslovila společnost Adrop.cz, která chtěla vymyslet VR zážitek pro všechny. S pomocí naší znalosti VR jsme vyvinuli zážitek, který si bude moci vyzkoušet každý, bez nutnosti cokoli instalovat nebo nastavovat. Doufáme, že tak pomůžeme rozšířit povědomí o VR,” říká Marek Polčák, CEO společnosti VRgineers, která zařízení vyvinula.

Řešení VR pro tebe je balíček obsahující VR brýle OculusQuest se speciálním zařízením, ve kterém jsou předinstalované ty nejoblíbenější hry ve virtuální realitě. S použitím OculusQuest je řešení velmi snadné a bez nutnosti složitých nastavení připravené k okamžitému použití.

VR brýle obsahují vestavěné snímače, které převedou všechny pohyby do VR a také ovladače OculusTouch, díky kterým působí gesta ve VR intuitivně a realisticky. Díky speciálnímu zařízení, vyvinutému společností VRgineers ve spolupráci s Quanti, je možné sdílet vše, co se odehrává ve VR brýlích, se všemi ostatními v místnosti. Stačí zařízení propojit do TV přes standardní HDMI kabel.

Hlavní důraz byl kladen na co největší jednoduchost. „Je to první VR, které není dělané pro nás geeky, kteří rádi strávíme minuty, nebo i hodiny nastavováním. Tady je to jiné: nemusíte nic konfigurovat a od první až do poslední minuty si společně s dalšími lidmi užíváte virtuální realitu. Je to vlastně novodobá herní konzole,” říká Marek Polčák.

 

Zážitek z virtuální reality pro celou rodinu

Hlavním cílem pro uvedení tohoto produktu bylo nabídnout alternativu k domácí zábavě v období omezené možnosti pohybu a zároveň rozšířit povědomí o virtuální realitě, na kterou většina lidí stále pohlíží jako na zábavu pouze pro technologické nadšence. Je to dáno především tím, že se jedná o nové a relativně drahé médium, které vyžaduje odlišnou instalaci a nastavení než například mobilní telefon či počítač. 

„Chceme, aby se lidé mohli bavit a odreagovat i v této nelehké době. Přišli na jiné myšlenky a mohli je sdílet se svými blízkými v bezpečí domova i na dálku. Děláme tak virtuální realitu dostupnější,” říká Rostislav Peníška ze zážitkového portálu Adrop a dodává: „Jsme přesvědčeni, že sdílení je důležitou součástí virtuální reality a tak chceme do hry co nejvíce zapojit i ty, kteří brýle na hlavě zrovna nemají. Díky našemu balíčku tak dokážeme z jednoho zařízení udělat zábavu pro celou rodinu.”

Skvělý zážitek značka plug& play

Technologii pro zážitek z virtuální reality vyvinuli čeští Vrgineers ve spolupráci s vývojovou společností Quanti. „Jedním z našich cílů bylo odstranit problémy spojené s nastavením VR technologie a přinést zákazníkům skvělý zážitek, který bude tzv. plug&play – tedy fungující okamžitě po zapojení,” říká Marek Polčák.

Společnost VRgineers se zabývá profesionálních brýlí pro virtuální realitu s vysokým rozlišením a širokým pozorovacím úhlem, využívaných v automobilovém průmyslu, architektuře, průmyslovém designu a školení, stejně tak jako v armádách po celém světě. „Díky naší kouzelné krabičce zapojené do elektřiny a propojené HDMI kabelem s vaší  televizí se pak můžete jednoduše o zážitek podělit s ostatními. Stačí nasadit OculusQuest na hlavu a hrajete – třeba populární Beat Saber, který v připravené nabídce nesmí chybět.”

Řešení VR pro tebe bude možné zapůjčit exkluzivně na portále Adrop za 1.990 Kč/ den, případně 2.990 Kč/ 2 dny. Více informací o produktu s možností objednání najdete na portále www.adrop.cz/VR.